Channel markası için gerçekleştirilmiş pleksi üzerine UV Baskı çalışması

DEKORATİF PLEKSİ UV BASKI

Pleksi baskı, ultraviyole (UV) ışınlar kullanılarak mürekkeplerin her türlü katı cisim üzerinde sertleşerek görseli oluşturan baskı çeşididir. Son yıllarda ki en popüler dekoratif baskı türlerinden olan UV Baskı her türlü düz zemine görsel baskı yapabilme imkanı tanımaktadır. Bu baskı türünde kullanılan mürekkepler pleksi, ahşap, dekota gibi zeminlere mükemmel tutuculuk sağlarken cam ve fayans gibi parlak yüzeylere tutunmakta zorlanmaktadır.

Boran Reklam tarafından gerçekleştirilen UV Baskı çözümleri ile parlak yüzeylerde dahi mükemmel tutuculuk sağlamaktayız. Pleksi baskılar da ham madde materyali plastik bazlı olduğundan dolayı bu şekilde bir problem yaşanmamaktadır. Baskı da kullanılabilecek iki tür pleksi bulunmaktadır. Bunlardan biri beyaz pleksi diğeri ise şeffaf pleksidir.

Şeffaf pleksi genellikle en çok tercih edilen pleksi türüdür. Şeffaf pleksi de baskı ters yüzeyden uygulandığı için genellikle el altında bulunan noktalarda insanların baskıya ulaşamaması için mükemmel bir sonuçtur. Ancak baskı da beyaz mürekkepler de kullanılması gerektiğinden dolayı baskı fiyatları 2 kat daha pahalıdır.

Beyaz pleksi de malzeme renginden dolayı beyaz mürekkep kullanımına gerek duyulmamaktadır. Ancak baskı ön yüzeye yapılacağı için baskı gelebilecek bütün darbeler göğüs germek zorundadır. Uzun süreçte dış etkenlere karşı yıpranma daha fazla olacaktır.

IŞIKLI UV BASKI

Şeffaf pleksi ve beyaz pleksi materyalleri için özel olarak geliştirilmiş profiller sayesinde ışıklı kasalar da, billboardlar da, raket panolar da renk canlılıklarını kaybetmeden yüksek kaliteli UV Baskı gerçekleştirilebilmektedir.

UV Baskı sistemlerinde pleksi kalınlığıda malzeme kalitesi kadar önemlidir. UV Baskı da materyal kalınlığı her noktada eşit olmalıdır. Aksi halde fotoğraf kalitesinde keskin imajlara sahip olmak hayalden öteye geçemez. Genellikle ithal malzemelerde kalınlık sıkıntısı yaşanmamaktadır. Ancak yerli pleksiler de bu sıkıntı sık sık yaşanmaktadır.

Channel firması için vitrin dekoralarında kullanılan frontlit pleksi aydınlatma çalışması.

Channel gibi dünyanın en ünlü markalarının tercih ettiği 10 mm. pleksi üzeri UV Baskı sistemi fotoğraf kalitesinde baskı sistemimiz sayesinde iç dekorasyon ürünü olarak mağazalarda yerini almaya başlamıştır. Ayrıca özel ışıklı pleksi baskı profillerimiz sayesinde de tungsten ışık altında gerçek renklere ulaşabilmekteyiz. Pleksi baskı sistemleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM

PLEKSİ BASKI

En son teknoloji ile üretilen pleksi baskı ve ışıklı pleksi baskı sistemleri için bizimle iletişime geçin.

İLETİŞİM